Menu

Buďte doma manažerkou

0 Comment


Člověk se naučil žít v zajetých rutinách. Brzo ráno vstát, postarat se o rodinu, naložit děti do auta, dovést do školy, pokračovat do práce, odpoledne děti zase vyzvednout, dojet na nákup, doma uklidit, uvařit, dohlédnout na úkoly. Často si my ženy myslíme, že práci, kterou jsme doma zvládaly na mateřské a rodičovské, musíme dál zvládat i při zaměstnání. Často si pak stěžujeme kamarádkám, kolegům v práci a rodině, že je toho na nás moc, že nám doma nikdo s ničím nepomůže. Víte, čeho si v poslední době všímám? Že příčinou, proč to tak je, jsme my samy. Protože se snažíme všechno zvládnout a neumíme požádat o pomoc. Dítě často nenecháme na nic sáhnout, aby to náhodou nerozbilo nebo neudělalo špatně.

bordel v pokoji

Podíváme se na celý problém pěkně od začátku. Když se rozhodneme, že s naším milovaným budeme mít společnou domácnost, snažíme se, aby si myslel, že jsme takové superžen. Každý den, po příchodu z práce, se postaráme o celou domácnost, uvaříme večeři, věnujeme partnerovi co nejvíce času, aby byl maximálně spokojený a u toho všeho se ještě snažíme vypadat božsky. Situace se ovšem mění s příchodem prvního potomka na svět. Ať chceme nebo nechceme, máme to jednoduše v sobě, svět se začne točit kolem něj.
vysávání plovoučky
Kolikrát se rozhodujeme, jestli můžeme děťátko chvilku nechat samotné a dojít si alespoň na záchod. O úklidu ani nemluvím. Probíhá výhradně, když ten andílek usne. Je to zcela přirozené, prostě jsme vyčerpané, protože v době, kdy ostatní lidé spí, my vstáváme, abychom konejšily, krmily a přebalovaly. Moudré ženy již v tuto chvíli požádají své partnery, aby jim pomohli s péčí o děťátko, s úklidem. Pokud se vrací z práce pozdě, nechme ho raději odpočívat, poprosme ho o drobnou pomoc třeba o víkendu. Nebojme se ho požádat, muži často spoustu věcí nevidí, a tak jim nedojdou.

Od malička veďme dítě k samostatnosti. Pro začátek ho naučme, aby si po sobě uklízelo hračky a čím větší bude, tím víc povinností mu ukládejte. Začínejte s jednoduchými pracemi. V pěti letech už zvládne třeba vynášení odpadků, luxování, utírání prachu, skládání nádobí do myčky a následné uklízení. Do budoucna nám to přinese ulehčení od té nelehké zátěže, která nám leží na bedrech. Budeme mít o trochu víc času na sebe a svoje koníčky.