Menu

Do malé kuchyně musíme pustit světlo!

0 Comment


V malých prostorách, tedy i v malých kuchyních, je většinou doporučováno používat bílou barvu (a její odstíny). Ani v malé kuchyni se nemusíme vyhýbat barevnosti, ovšem volíme tu světlou!

obkladové desky

Světlé barvy
Nejen výmalba stěn, ale také třeba obkladové panely a desky do kuchyně či různé skřínky nebo příborníky mohou být ve světlých barevných odstínech. Hezky tady vypadá tedy nejen bílá klasika, ale i světlá zelená, modrá, žlutá, béžová, hnědá a šedá! Vhodným řešením je zde mít barvu stěn sladěnou s nábytkem do různých odstínů jedné barvy. Například vymalujeme bíle a k tomu zvolíme nábytek v barvě bílého dřeva (bělená borovice, bělený dub). To je moc hezká kombinace. V malých kuchyních ale není dobrým nápadem experimentovat s velkou pestrostí barev a jejich přílišnými kontrasty! Na kombinaci ve stylu „fialová stěna a tmavá linka“, na tu v minikuchyňce raději zapomeneme.

Dostatek světla
Každý prostor opticky „přifoukneme“, když do něj pustíme hodně světla. Pokud se nám nedostává to přírodní, pomůžeme si vhodným umělým. V malých místnostech je doporučováno použití vícebodových světelných zdrojů. Dobře vypadají v malé místnosti také LED světelné panely nebo LED osvětlení v lištách pod linkami. Nebojíme se v těchto prostorách používat průhledné dveře, případně příčky a části stěn z průhledných materiálů.

kuchyň

Šetříme místo
V každé kuchyni potřebujeme ukládat spoustu věcí. Pokud máme kuchyňku malou, musíme více než jinde šetřit každý centimetřík místa. Neúčelným rozmístěním nevhodného nábytku prostor zbytečně „zastavíme“. Také vytvoříme tzv. hluchá místa, která nejsou využita. A pak je v místnosti samozřejmě ještě více těsno. Vhodným řešením je pořídit si kuchyňskou linku na míru. Je jistě o něco dražší, ale v minikuchyni je to určitě dobrá investice. Další možností, jak šetřit místo a mít kuchyň trochu prostornější, je její vybavení víceúčelovými spotřebiči. Využijeme možnosti pořídit si například multifunkční trouby, varné desky, kuchyňské roboty, pračky se sušičkou a jiné. Výběr v obchodech je pestrý. Záleží jen na tom, kolik peněz můžeme nebo chceme do těchto pomocníků investovat.