Menu

Háčkování je opět v kurzu!

0 Comment


Dříve bylo běžné, mít miminko opletené či obháčkované od hlavy až k patě. V dnešní době se tento trend opět vrací. Je mnoho moderních střihů a vzorů, které jsou velmi slušivé. Pokud se vám však háčkované oblečení nelíbí, můžete zkusit zajímavé ubrusy na stůl, záclonky či mnoho jiných dekorací. V neposlední řadě se spousty žen věnuje i háčkovaným hračkám. Pokud vyberete správnou přízi, mohou být hračky vhodné i pro ty nejmenší. Mnoho maminek háčkuje hračky i do porodnic pro ostatní čí do dětských domovů. Vypadají hezky, a udělají velkou radost.
háčkované hračky
 
V galantériích mají obrovský výběr přízí. Jaká však bude vhodná přímo pro vás? Pro začátečníky je lepší volit větší háček i přízi. Než se pustíte do tenkých oček, chce to trochu trpělivosti a cviku. Nevolte však velké rozměry. Na začátek je velmi dobrá třeba Camilla nebo Jeans. Velmi dobře se s nimi pracuje, hezky vypadají a mají velký výběr barev. Camilla je tvrdší, jelikož má větší obsah bavlny než Jeans, nejlepší je vybírat i pocitově. Co se vám bude více líbit, bude se vám s tím i lépe pracovat.
 háčky a příze
Návody můžete sehnat celkem kdekoliv. Na Youtube je spousta videí i pro úplné začátečníky. Některé jsou v češtině jiné ne, ale odkoukávání je největším pomocníkem. Na sociálních sítích např. Facebook.  Je tam spoustu skupinek kde si slečny/paní vyměňují názory, návody či triky. Některé z nich opravdu kouzlí. Háčkovat se dá i s korálky. Trendem v roce 2018 byli pro háčkaři háčkované vánoční ozdoby.
 
Největším rizikem, které uvádějí již zkušené v tomto oboru, je vysoká závislost. Háčkovat se dá totiž kdekoliv. Doma u televize, ve vlaku, na dovolené dokonce i ve vaně. Klubíčko a háček se vám lehce vejdou do kabelky a skoro nic neváží, proto je možné vytáhnout je kdykoliv a kdekoliv.
 ruční háčkování
Pro začátek je nejlepší začít s něčím jednoduchým např. deka či nějaká snadná hračka. Nedělejte si těžkou hlavu, pokud vám to hned nepůjde. Hlavním cílem k úspěchu je uvolněné zápěstí, trpělivost a spousty příze.

Háčkované věci byli trend v dřívějších dobách a v těch současných se vrací. Víte, co vše je možné s jedním háčkem a klubíčkem vytvořit? Mnoho věcí ani nevypadá na ruční práci, a proč jsou vlastně háčkované výrobky tak drahé? Máme pro vás i pár tipů do začátku.