Menu

Jak by měla vypadat vaše skin care rutina?

0 Comment


Péče o pleť není žádná věda, pokud si najdete svou kosmetickou rutinu, která vám vyhovuje a budete se jí držet. To ale právě může být kámen úrazů. Spousta lidí tápe v tom, jak si svou rutinu seskládat, co do ní zařadit, jak často produkty používat a tak dále. Základem by měl být pro vás určitě dobrý odličovací a čistící přípravek. Základní pravidlo je, abyste nikdy nechodili spát nalíčení. Vaše pleť potřebuje na noc hydrataci a potřebuje dýchat bez toho, aniž by byla zatížena make-upem a dalšími líčidly. Proto každý večer odličte z pleti make-up a poté ji ještě vyčistěte.

čištění pleti

Nezapomeňte na toner. Nejlépe vám poslouží ty hydratační. Navlhčí vaši pleť pro další skin care, dodají ji hydrataci a srovnají pH pleti. Séra by se měli totiž aplikovat na navlhčenou pleť, pokud se nejedná o kyseliny či retinol. V pleťovém séru se zaměřte na to, co chcete na své pleti řešit, nebo čemu chcete předcházet. Chcete jemnou exfoliaci? Použijte kyseliny. Chcete zmírnit své vrásky? Poslouží vám sérum s retinolem. Základem by mělo být hydratační sérum, třeba s obsahem kyseliny hyaluronové, které můžete volně kombinovat s dalšími aktivními látkami.

pleťová maska

Samozřejmostí je také pleťový krém. Opět je na místě hydratační krém, jelikož aktivní látky se doporučují používat spíše v pleťovém séru. Pleťový krém vaši pleť uzamkne a udrží v ní hydrataci a napomůže tak látkám, aby se lépe vstřebávali. Tohle je základ vaší skin care rutiny. Můžete ji samozřejmě doplnit o další věci, jako je třeba pleťová maska pro extra péči, chemický peeling, který si můžete v nízkých koncentracích dělat i doma nebo třeba doplňky stravy, které jsou prospěšné pro vaši pleť. Doporučuje se užívat pravidelně třeba collagen, zinek nebo vitamíny B. A ráno rozhodně nezapomínejte aplikovat SPF. Zabraňuje stárnutí vaší pleti a chrání ji před poškozením.