Menu

Jak ušetřit na Itálii

0 Comment


Itálie je zemí, kterou už navštívili mnozí z našich řad. Je mnoho těch, kdo už se tam od nás někdy vydali, a je jedno, zda tak učinili kvůli možnosti lenošit u moře, které u nás doma nemáme, nebo dejme tomu kvůli historickým pamětihodnostem či čemukoliv jinému.

Mnozí z nás prostě Itálii navštívili, a když už tam byli, nejspíše zavítali i do Říma, tamního hlavního města. A zatímco někteří z nás využili nabídek cestovních kanceláří, které jsou u nás více než hojné, jiní se tam vypravili klidně i sami, po zemi stejně jako třeba letadlem.

stojící letadla

Ti, kdo do Říma letěli, určitě měli o jeden zážitek více než ti, kdo tam jeli třeba autem nebo autobusem. Protože takový let je zážitkem sám o sobě. Vždyť jak jenom povznášejícím pocitem je stoupání k nebi, jak jenom úchvatný je pohled na matičku Zemi z ptačí perspektivy, jak je taková doprava vzduchem někde v oblasti mraků pohodlná a rychlá! To je prostě nepopsatelné.

Jenže mnozí tento pocit doposud nikdy nezažili. A možná žijí v přesvědčení, že ani nikdy nezažijí. Dotyčné to totiž sice může lákat, ale co je to platné, když na to nemají peníze, že?

stoupající letadlo

Je totiž skutečností, že jakkoliv jsou dnes letenky cenově dostupnější než v dobách před 11. zářím, pořád ještě mohou být pro leckoho z nás příliš vysokým výdajem. Ne každý z nás vydělává tolik, aby mohl obětovat tolik, kolik ony letenky obvykle stojí.

Ovšem stejně tak je faktem i to, že letenky nemusí být vůbec tak drahé. Že si je lze pořídit třeba i za daleko lidovější ceny. To ale jedině tehdy, když člověk ví, kdy a kde hledat.

Na trase Praha Řím letenky Levné letenky nemusí stát vůbec mnoho, pokud člověk vsadí při jejich koupi na nabídku těch zlevněných, jež bývají k sehnání především na poslední chvíli. Když se člověk nachomýtne k nabídce, jež byla zvýhodněna kvůli tomu, že by se kvůli blížícímu se termínu odletu už pravděpodobně neprodala, může ušetřit. A přitom letět jako pán. Třeba do té Itálie.