Menu

Jak zvládnout dálkové studium při práci či s dětmi

0 Comment


Učení je mučení, v tom se asi shodneme. Pokud se pustíte do dálkového studia vysoké školy, počítejte se spoustou dřiny, práce po večerech, psaní seminárních prací v každé minutě volna a s dalšími chuťovkami. Ale rovnou vás upozorňuji, že to stojí za tu dřinu. Ten pocit na konci, když vám předají diplom a máte splněný jeden ze svých snů je nenahraditelný. Jak to celé zvládnout?
ocucávání pastelky
1.      Vyberte si obor, který vás bude bavit.
Správný obor, který vás bude bavit a zajímat je základem úspěchu. Ono totiž studium bude samo o sobě hrozně těžké, ale pokud si zvolíte obor, kterému už teď rozumíte, jste třeba z praxe a pohybujete se v něm, o hodně si studium ulehčíte. Pokud hodláte studovat úplně jiný obor, než v jakém se pohybujete (třeba skrz lukrativní finanční ohodnocení v dané profesi), budete mít práce trochu víc, ale zase máte nejspíš pořádnou motivaci. Motivace tvoří velkou část úspěchu. 
studijní knihy
2.      Rozvrhněte si práci
V prvních hodinách každého předmětu se dozvíte, jaké podmínky budete mít pro splnění daného předmětu. Ve většině předmětů je to splněná docházka, referát, seminární práce nebo jiná teoretická práce a na konec semestru ve zkouškovém období písemný test nebo ústní či písemná zkouška. Naplánujte si práci a začněte s tím hned! Neodsouvejte psaní práce na později, ale pište hned, jak si vyberete téma. Prací je totiž hodně a je dobré ji mít hotovou ještě před začátkem zkouškového. Pak už budete potřebovat čas na učení. Stejně tak si rozplánujte zkoušky, dobře si rozvrhněte kdy, jaké zkoušky budete skládat, nejlépe tak, abyste na každou zkoušku měli aspoň 3 – 4 dny na učení.
obřad promoce
3.      Nenechávejte nic na poslední chvíli
Už jsme se tohoto dotkli výše, ale ještě jednou to zdůrazním. Opravdu pracujte průběžně ono totiž, když se zapíšete na zkoušku až na poslední možný termín, pak máte mnohdy jenom jednu jedinou možnost. Učitel už totiž není povinen další termíny vypisovat a často tak ani neučiní.

3.5/5 - (2 votes)