Menu

Jaká rizika mají plastové přepravky

0 Comment


V obchodním styku je často přepravováno zboží, ať už od výrobce do skladu, či ze skladu do obchodu nebo k zákazníkovi. Aby se tento úkol usnadnil, používají se nejrůznější přepravní boxy, díky kterým lze pohodlně dopravit i větší množství najednou. Těch je samozřejmě mnoho nejrůznějších druhů. A jedním z těch, se kterými se potkáme zdaleka nejčastěji, jsou plastové přepravky. Ty najdeme jak v obchodech, tak i v domácnostech, kde slouží nejen k přepravě, ale také k ukládání nejrůznějších věcí.

malý plastový box

Je pravdou, že plast má mnoho výhod. Především je levný, takže si tyto boxy může dovolit v podstatě každý. Navíc se jedná o poměrně pevný a odolný materiál, takže nehrozí rozbití přepravky. Navíc je odolný i vůči počasí a vlhkosti, což z něj dělá jedno z nejlepších možných řešení. To ovšem neznamená, že ani on nemá své problémy, se kterými je potřeba počítat. Jedním z nich je například poměrně nízká nosnost ve srovnání s jinými, například kovem či dřevem. Na to musíme brát ohledy, pokud chceme v přepravce uschovávat i těžší věci.

plastové přepravky se zeleninou

Dále je zde fakt, že při větší zátěži či při spadnutí může praskat. Tím se vytvoří ostré střepiny podobně jako u skla, a ty se mohou dostat mezi přepravované věci. Pokud v onom boxu skladujeme například potraviny, může to způsobit poměrně velké problémy.

V neposlední řadě je zde i uvolňování mikroplastů, pokud je plast ponořen ve vodě. To je také důvod, proč není vhodný na uskladňování tekutin, navzdory své nepropustnosti. Tohoto však lidé často nedbají, případně o tom vůbec nevědí. Následky, zvláště pokud se jedná o vodu na pití, pak nemusí být pěkné, především při dlouhodobém používání. To se týká i různých plastových lahví, ať už se jedná o PET lahve nebo o ty, které sami doplňujeme.

Je tedy vidět, že navzdory své oblíbenosti nejsou plastové přepravky zcela bez vady. To je dobré mít na paměti, pokud ji budeme používat, a podle toho se zařídit. Jen tak s ní budeme spokojení.