Menu

Kokosový olej hydratuje, vyživuje a léčí

0 Comment


Kokosový olej je širokospektrální přírodní surovina, oproštěná od vedlejších účinků. Lze jej využít jako pomocníka v domácnosti, i coby prostředek k upevnění vlastního zdraví.

Neobvyklé způsoby využití

Sex – sexualita je naprosto přirozená potřeba, ale přirozené už nebývají mnohé prostředky, které mají pohlavní styk usnadnit. Většina z nich je sice neškodných, ale nepřináší žádný další užitek. Zkuste namísto běžného zvlhčovacího gelu sáhnout po kokosovém oleji. Příjemně voní, dostatečně hydratuje pokožku i sliznici a zároveň ji vyživuje. Můžete jej využít pro mnoho různých technik včetně análního i orálního sexu.

kokosové ořechy

Obávané mykózy – kvalitní boty mají samozřejmě svá pozitiva, ale lidské tělo nebylo stvořeno pro celodenní chůzi v uzavřené obuvi. Kromě zápachu dochází k oslabení přirozené klenby pod vlivem samotné konstrukce stélky. Svalová tkáň je příliš jednostranně namáhána a pokožka naopak špatně prokrvována. Tím je omezen zdroj výživy pro tyto tělesné partie a snadno se pak na nich uchytí plísně. Zbavit se jich pak není zrovna snadné, především je nutné odstranit příčinu – dobře končetiny vyživit a prokrvit. Může nám v tom být nápomocen i kokosový olej cena. Při dlouhodobé aplikaci si poradí nejen s plísněmi, ale i s popraskanými patami, vřídky, suchou kůží, oděrkami, deformacemi nehtového lůžka a samozřejmě i s nežádoucím odérem. Olej lze ovšem kromě chodidel aplikovat kdekoli na pokožku po celém těle, urychluje léčení akné, oparů na rtech i pásového oparu. V ústní dutině léčí i afty.

kokosová dužina

Kvalita vlasové pokrývky – vlasy jsou vyživovány hlavně zevnitř, proto bychom měli dbát především o vyváženou stravu, dostatek spánku a odpočinku a eliminaci stresu. Kvalitu vlasů můžeme významně ovlivnit i kokosovým olejem, aplikovaným jako vlasový výživový doplněk. Jako kondicionér se osvědčil jablečný ocet a podobné účinky se dostaví i s olejem lisovaným z kokosové dužiny. Ve srovnání s octem je výhodou především jeho příjemná vůně.