Menu

Netradiční dovolená nemusí být v exotice

0 Comment


Když se začne plánovat dovolená, každý hned vymýšlí, kterou z exotických destinací by rád navštívil, začne hledat letenky a často zjišťuje, že se bude jednat o nákladnou výpravu. Proč ale hned vyrážet přes půl zeměkoule do odlišné kultury, kterou vůbec neznáme a můžeme se tak nadít nemilých překvapení.

Napadlo vás někdy zůstat doma v České republice, či dokonce přímo ve vašem městě, vesnici a užít si dovolenou “netradičně doma”? Přinášíme vám několik nápadů, jak si ozvláštnit dovolenou v místě vašeho bydliště.
paintball sportovní zbraň
A. Zpátky do dětských stříleček
Taky jste jako malí či pubertální výrostci hrávali střílečky na počítači a náramně jste se pobavili? Pak by vás mohl bavit paintball, air-soft, laser game či nově anchery game (lukostřelba). Na slevových portálech lze nalézt nepřeberné množství voucherů pro některou z týmových stříleček naživo – v přírodě nebo v uzavřeným indoor areálu. Nabídka se neustále rozšiřuje, nově právě můžete vyzkoušet i lukostřelbu.

B. Vodní bitka se vzděláním
Rádi plavete či blbnete na tobogánech a ještě se chcete dozvědět něco nového? Pak vyrazte například do IQ Parku v Liberci, kde v místním Babylonu, jeden z větších českých aquaparků, můžete vyzkoušet tobogány, masáže i si zaplavat. Až se vyřádíte ve vodě, zajděte se podívat do vědeckého interaktivního parku, kde se zábavnou formou můžete přiučit něčemu novému. Na své si přijdou malí i velcí.
argentina tango
C. Protančit střevíčky
Pokud máte tanec v krvi a chvíli neposedíte, pak by vás mohli zaujmout taneční workshopy, které se pořádají buď o víkendech, nebo můžete se skupinou pod vedením lektorů vyrazit tančit i k moři. Například taneční studio Stolárna v Brně pořádá pravidelné víkendové workshopy zouku, salzy, kizomby či bachaty. Jednou za rok pak jedou společně k moři do Chorvatska.

Pokud přece jenom chcete vyrazit za hranice, pak můžete výše uvedené tipy brát jako nápady pro příjemně strávený víkend či některý státní svátek.