Menu

Užijte si s kamarádkou bláznivý den!

0 Comment


Jste ve stresu, nestíháte, nemáte na nic čas, v práci na vás všechno padá, doma jste nevrlá, odsekáváte manželovi, na děti nemáte nervy? Jste přetažená! Co s tím? Máte na vybranou – buď zajdete k lékaři a ten vám předepíše léky proti nervozitě, příp. antidepresiva anebo – pokud jste nespadla až příliš hluboko – zatelefonujte své nejlepší kamarádce a pozvěte ji na bláznivý den!
Prostě si i v tom největším frmolu udělejte volno! Říkáte, že nemůžete, že se to bez vás v práci neobejde? A co když vás – s prominutím – přejede tramvaj? Také se bez vás v zaměstnání neobejdou, firma bez vás zkrachuje …?? Nejspíše ne.
platba v hotovosti
Proto, když spějete k vyhoření a nezbyly z vás ještě uhlíky, máte nejvyšší čas popadnout kamarádku a vydechnout. Nejlepší kamarádka vás vyslechne, dá vám pohled z její strany, vězte, že vy už můžete vidět jen černo, ale ona vám může poskytnout pohled z jiného úhlu pohledu. A to proto, že vás dobře zná, možná lépe než vy sama. Protože, pokud jste ve stresu, vidíte jen jednu stranu mince, kdežto vaše kamarádka vám poskytne pohled i z druhé strany mince. A nejlépe na nákupech!
Představte si, že máte volný den, který můžete strávit se svou kamarádkou. Co uděláte? Abyste zapomněla na stres, klidně vyrazte do nákupního centra mezi spoustu cizích lidí. Nikdo vás nezná, vy neznáte je, nakukujte po obchodech, vybírejte očima, berte si do ruky kabelky, šátky, zkoušejte šaty. Zapomeňte alespoň pro tuto chvíli na svět a věnujte se jen sama sobě, dělejte si radost. Kamarádka vám v tom jistě ráda pomůže. Chválou, jásáním, jak vám to sluší, empatií, opečováváním.
pozvání na nákupy
Pozvěte ji na oplátku na kávu a dejte si výtečný hříšně drahý zákusek. Podebatujte spolu o všem, co vám přijde na mysl, proberte se novými nákupy, pohlaďte nové šaty, očichejte kůží voňavou kabelku a pochvalte se, že jste našla čas se sejít se svou kamarádkou a udělat si krásný den! Udělejte si spolu i pár bláznivých selfíček! Popusťte prostě uzdu své fantazii.
PS: A zopakujte si ho zase někdy …