Menu

Víkend u moře

0 Comment


Možností, jak příjemně strávit nastávající víkend je mnoho. Obzvláště v letních měsících. Vyrazit je možné jak na hory, tak k návštěvám kulturních památek. Zajímavou možností je i cesta k moři. Jednodenní koupání, v příjemné společnosti přátel, naplní víkendový čas relaxací a pohodou. Jedním z míst, které určitě stojí za návštěvu, jsou Benátky. Jedno z nejromantičtějších měst. S možností návštěvy jejich historického jádra, Dóžecího paláce, Náměstí svatého Marka či zvonice Companilly,  tak i možností plavby na ostrůvek Burano, zasvěcený malířům, filozofům a básníkům. Během celého víkendu je možné si zaplavat v mořských vlnách.

Chorvatsko

A ochutnat místní speciality. Autobusovou dopravu je možné využít i k cestě na další místo, které leží v Italii. Lido di Jesolo. Ve kterém během třídenního výletu lze užít na patnáct kilometrů dlouhé pláži opravdu příjemný víkend. V provozu je během celé sezóny aquapark s množstvím tobogánů. Výhodou těchto cest je fakt, že v podvečer nastoupíte na smluveném místě do autobusu a ráno už vás vítá mořský příliv.

Víkend u moře

Na víkendový výlet je možné vyrazit i do Chorvatska. Oblíbené letovisko Baška na ostrově Krk nabízí svým návštěvníkům vše, co si mohou přát. Překrásnou přírodu s vápencovými skalami, borovicové lesy lemující dlouhé pláže. Na kterých je možné strávit víkendový odpočinek. Zapůjčit přímo na místě je možné nejen lehátka a slunečníky. Ale taktéž šlapadla a čluny. Večerní procházku historickými uličkami Bašky je ideální spojit s posezením v jedné z mnoha kavárniček, lemujících místní promenádu. Jednodenní koupání v moři lze dopředu naplánovat a rovněž zajistit autobusovou dopravu i do dalšího místa v Chorvatsku na Kvarnerských ostrovech. Cílová stanice je Crikvenica. S věhlasnou crikvenickou pláží, kterou vytvořily nánosy písku z místního potoka Doubračina. Dominantou letoviska je, jak sám název napovídá, kostel. Který na místě už stojí od roku 1412. Procházka městečkem nabízí možnost návštěvy i dalších památek, během kterých je možné ochutnat mořské plody v přilehlých hospůdkách.