Menu

Zajít si k lékaři, na nákup nebo poslat dopis Vám dnes ulehčí senior taxi

0 CommentPokud jste již v důchodovém věku, určitě znáte situaci, kdy si potřebujete zajít k lékaři, nebo něco málo nakoupit, obojí je od Vašeho domova dost vzdálené a Vy si obouváte dobré boty, abyste to zdárně uchodili. Jestliže nevlastníte automobil, nebo už neřídíte, můžete využít veřejnou dopravu. Ale věk je Váš nepřítel, nedokážete chodit, jako když jste byli mladí a bolí Vás kdeco. Víte, že je to neodkladné a Vy jste donuceni si vše potřebné vyřídit. Na své dospělé děti se raději neobracíte s každou malicherností, vždyť mají svých starostí dost, tak jim nechcete přidělávat další. Máte je v záloze, pro případ hodný zvláštního zřetele, když Vám nebude dobře.


 taxikářský vůz


Ovšem, můžete se také rozhodnout využít služeb tzv. senior taxi. Jedná se o osobní přepravu seniorů za velmi zvýhodněných podmínek, např. k lékaři specialistovi, nebo na poštu, úřad apod. Tato služba je rozšířena po celé České republice. Vozy jsou prostorné, pohodlné a vhodné pro snadnější nastupování, i pro méně mobilní osoby.


 


Senior taxi Vás odveze kamkoliv si budete přát. Od Vašich dveří po Vámi nahlášené přesné místo určení. Po domluvě na Vás řidič i počká a zaveze zpátky. Stačí zavolat a domluvit si termín a adresu.


 starší dáma


Ve většině případů je tato služba dotovaná ze strany obce nebo města z jejich rozpočtu, takže seniory vyjde velmi levně. Zaplatíte od 10,- Kč do 30,- Kč za jízdu. Cena se odvíjí od města, kde je služba poskytována, bývá to různé. Častokrát si taxikáři neúčtují čekací dobu, nebo Vám dokonce nabídnou různé slevy při pravidelném využívání taxíku. Různé spolky, charita nebo Český červený kříž začali tuto službu také nabízet. Přidaly se už i soukromé společnosti, které si účtují od 80,- Kč do 100,- Kč za jízdu.


 


Tato oblíbená služba je nejvíce rozšířena na Moravě, v Severomoravském kraji, nejméně v Čechách, v Ústeckém kraji. Každý rok přibývají nová a nová města, která se rozhodnou tuto službu svým seniorům také nabídnout.


 


Podmínkami k využití zlevněného jízdného je:


          věk nad 65 až 70 let, někde od 73 nebo dokonce od 77 let


          průkaz ZTP nebo ZTP/P


          handicapované osoby


          průkaz vydaný obcí nebo městem


 


Vždy se vychází z nastavených podmínek jednotlivých měst a obcí, které tuto službu poskytují. Je to velice individuální, město od města.