Menu

Dekorace z odličovacích tamponů

0 Comment


Klasická vata se výborně hodí na výtvarné účely. Oproti tomu jsou odličovací tampony kulaté a tak není moc prostoru k jejich tvarování. Křídla andělíčkovy z nich ale vyrobíte a nejen to. Chce to jen trošku šikovné ruce, ale hlavně chuť si hrát a něco tvořit. Vždycky je nejdůležitější nápad a tak už to jde všechno samo. Tady je malá inspirace, jak si z obyčejných odličovacích tamponů můžete do bytu udělat parádní dekorace, které s vámi hravě zvládnou i vaše děti.

tvorba dekorace

·         Věnec: jednou z nejjednodušších věcí, které si z odličovacích tamponů můžete doma během chvilky vyrobit je věnec. Ať už na dveře nebo na stůl. Jen venku by asi moc dlouho nevydržel. Věnec většinou všichni sháníme až ten adventní, ale s bílou barvou se dá hodně pracovat a tak si klidně můžete udělat věnec i třeba velikonoční. Hlavně aby se vám líbil a měli jste z něho radost. Postup je naprosto jednoduchý. Bude vám stačit kulatý polystyrenový korpus, obyčejné špendlíky a odličovací tampony samozdřejmě. Do každého středu odličovacího tampony zapíchněte špendlík a pak jej připevněte ke korpusu. Boky tamponků trošku ohněte, aby nebyli na korpusu rozpláclé. A pak postupujte postupně tak, abyste pokryli, i celý povrch korpusu, pěkně vedle sebe a nahusto. Až budete mít celý věnec hotový stačí přivázat třeba už jen mašli. Podle toho, ke které příležitosti nebo v kterou roční dobu vám má věnec zdobit domov. Nakonec si můžete ještě trošku pohrát s detaily a pomocí malého štětečku můžete na konce tamponků nanést třpytky. Stříbrné se budou hodit k zimě a Vánocům a barevné nebo zelené zase k jaru a Velikonocům. A nádherná a originální dekorace je na světě za pár minut a navíc také pár korun, tak to vyzkoušejte i vy.
ovce v trávě

·         Andělíček nebo ovečka: vytvořit si postavičky z odličovacích tamponů je také snadné. Nejvíce se hodí na výrobu andělíčků a oveček, kvůli krásné bílé barvě. A navíc postup je stejný, jen bude mít každý jiný obličej a anděl potřebuje navíc křídla. Potřebovat budete kužel z polystyrenu a jak jinak tampony. Ty nastřihněte do spirály, jako kdybyste měli malovat šnečí ulitu. A pak je jen připichujte pomocí špendlíků nebo nalepte tavící pistolí na kuželovitý základ. Až budete mít celý kužel plný, máte hotovo a zbývá jen dolepit tvář a andělovy křídla. Vše uděláte z papíru, domalujete a přilepíte. A krásné postavičky jsou rázem hotové.