Menu

Kvalitní maso – kde ho koupit?

0 Comment


Kvalita masa může být různá a dle toho se také často liší i jeho cena. Ne vždy však platí, že kvalitní maso je nejdražší. Pokud máte maso rádi a chcete, aby bylo kvalitní, nemůžete šáhnout na to nejlevnější v supermarketu. Výběru masa, ale především také výběru prodejce masa, budete muset věnovat trochu času a práce.
maso na biftek
Drůbeží maso
Pokud máte rádi drůbež, pak si jistě uvědomujete, že není přirozené, aby kuře mělo téměř dvě kila, aniž by bylo dokrmováno směsí na nabrání svaloviny. Pokud chcete kvalitní drůbeží maso, je nejjednodušší si zajet pro drůbež přímo k chovateli. Dají se takto koupit jak kuřata, krůty, slepice, kachny, husy, nebo třeba křepelky. S chovatelem se většinou dá domluvit na dni, kdy si pro maso přijedete, a v jakém stavu si chcete drůbež odvézt. S většinou chovatelů se můžete domluvit na oškubání a vyvrhnutí drůbeže takže si dovezete maso v podobném stavu, jako z obchodu akorát kvalita bude úplně jinde. Maso si jednoduše naporcujete a máte hotovo.
Vepřové maso                                                            
Kvalita vepřového masa je na tom dobře i ve většině marketů. Vepřové maso sice nebývá z českých chovů, ale rozhodně bývá poměrně dostatečně kvalitní. Než v supermarketu, kupujte maso spíše u dobrého řezníka, který bere maso z českých chovů. Původ masa vám musí samozřejmě doložit.
malé prasátko
Hovězí maso
Hovězí maso je další, které se v současné době potýká s problémy a to především kvůli problémům na jatkách v Polsku. V marketech na české hovězí maso většinou nenarazíte. Hovězí maso z českých chovů se ale dá sehnat poměrně lehce, spousta českých farmářů a statkářů se totiž snaží prodat maso rovnou koncovým zákazníkům v podobě pěti až deseti kilových balíčků masa, ve kterých najdete od každého masa kousek. Navíc většinou prodávají maso za příznivější cenu, než v obchodech, klidně i za 140 Kč za kilo. Nezní to skvěle?