Menu

Dny na facku: Má je každý z nás a my víme, jak je přežít.

0 Comment


Když je špatná konstelace

Zná to každý z nás. Jsou rána, kdy je opravdu těžké vstát a ještě se tvářit mile. Člověk se prostě vzbudí a vstane špatnou nohou, jak se říká. Mnohdy jsme protivní i sami sobě a nevíme, jak se z toho dostat. U žen se tyto dny vrací s poměrně pravidelným intervalem, tedy v závislosti na jejich cyklu.

partnerská_hádka

A vnímavý muž dokáže vypozorovat, kdy se má mít na pozoru. U mužů sice těch dní bývá méně, ale nikdy nevíme, kdy se objeví. Tak jako tak, jak takový den přežít bez újmy?

Vypněte se

Nejlepší variantou, kterou ovšem nemůžeme praktikovat příliš často, je zalézt někam, kde nikdo není. Prostě jen být sami se sebou a své emoce nechat vyplout napovrch. Pokud jste vzteklí, mlaťte do matrace, pokud jste rozčílení, vykřičte se v přírodě, smutek projevte pořádným pláčem. Jednoduše si ulevte. Projděte se lesem a vyčistěte si hlavu. Přečtěte si knihu. Prohledejte internet a najděte zajímavá témata, například luxus Onlinechlap.cz. Samozřejmě že ne vždy můžeme být sami. Musíme se starat o děti nebo chodit do práce. Zkuste se s partnerem domluvit, že alespoň odpoledne si dáte hodinu, dvě pro sebe.

oáza_klidu

A když mu nastíníte, jak se cítíte, určitě rád převezme starost o děti, aby se vyhnul vaší emoční bouři. Hormony štěstí, které pomáhají proti těmto stavům, se vyplavují také při fyzické aktivitě. Dejte si do těla.

Nahlédněte do sebe

Někdy nevíme, proč máme špatný den. Ale někdy nás něco trápí, několik dní nebo týdnů nás uvnitř hlodá malý „červík“, který se mění v ohromného tlustého červa. Zkuste vypátrat, co se děje. Rozzlobilo vás něco v práci? Je vám líto, že vás vaše máma nikdy nechválí? Pochybujete o svém partnerovi? Jděte s pravdou ven. Řekněte to opatrně, ale upřímně. Uleví se vám. A pokud víte, že v záplavě emocí neřeknete vše, napište dopis. A pište ho klidně několik dní. Až se k němu budete znovu a znovu vracet, najdete možná ten pravý důvod, proč se cítíte pod psa.