Menu

Domov, jaký chcete

0 CommentPokud se chcete ve svém prvním bytě nebo domě cítit opravdu jako doma, měli byste si ho vybavit zcela podle svého vlastního uvážení, případně zvolit přijatelný kompromis s partnerem nebo dalšími spolubydlícími. Každý byt, nejedná-li se pouze o garsonku, standardně obsahuje krom sociálního zařízení předsíň, obývací pokoj, jednu ložnici a samozřejmě i koupelnu. Vybavit všechny tyto místnosti naráz je pro většinu lidí finančně náročné. Proto byste měli se zařizováním postupovat od nejdůležitějších věcí, bez kterých se nelze obejít až po nejmenší drobnosti.
terasa u jídelny

Klidný spánek

Základem je mít kde spát. K tomu nepotřebujete mít za každou cenu postel, bohatě postačí koupit si matraci. Ta by však měla být dostatečně kvalitní a ergonomická, jinak se příliš nevyspíte. Tento druh matrací se dá pořídit už zhruba od šesti až sedmi tisíc. Chcete-li na to jít od lesa, můžete si vybrat rozkládací gauč. Tím se vám podaří zabít dvě mouchy jednou ranou. Jednak budete mít na čem sedět v obýváku, za druhé budete mít vlastní lůžko. Navíc jsou rozkládací pohovky ve většině případů vybaveny i menším úložným prostorem, takže alespoň prvních pár týdnů či měsíců může hrát pohovka i roli provizorní skříňky.
nože nad sporákem

Elektrospotřebiče

Za předpokladu, že se nebudete stěhovat do totálně prázdného bytu, bude na vás v kuchyni čekat minimálně trouba se sporákem. Vařit tedy budete mít na čem. Co však obvykle není součástí příslušenství, to jsou lednice. Někde skladovat jídlo totiž budete muset. V případě, že zrovna panují venku mrazy, máte tento problém alespoň na chvíli z krku, ale stejně to chce mít doma chladničku. Není potřeba velkou skříň nebo snad dokonce americkou verzi. V případě, že jste sám nebo jenom dva, bude vám bohatě stačí menší typ lednice. Pokud budete mít další spolubydlící, měli byste si pořídit větší model, což se vám samozřejmě prodraží, ale vybavení bytu většinou nebývá příliš levné.