Menu

Půjčovna aut pronajímá vozidla celoročně, třeba v zimě do Krkonoš

0 Comment


Pronajmout si vůz je možné na cokoli, vydat se s ním můžete třeba v létě k přehradě, na prohlídku hradů a zámků, na svatební turné na Šumavě a v Pošumaví, ale také s ním můžete podniknout výlety veskrze neobvyklé. Třeba tematicky zaměřené na filmovou tvorbu s kapkou pamětnické nostalgie.

chalupa v Krkonoších

Sněženky a machři

Víte, kde se natáčel tento legendární snímek? Máme na mysli zejména první díl, neboť první díly úspěšných komedií bývají nadčasové, a zpravidla lepší, než jejich volná pokračování. Celý děj se odehrává v Krkonoších a právě sem byste se mohli zajet podívat a porovnat místa v současné době s těmi před více, než čtyřiceti lety.

Krkonoše v zimě

Chata, před jejímž průčelím se Radoslav Brzobohatý napil mléka, se jmenuje Smetánka a najdete ji v Peci pod Sněžkou. Záběry z interiéru chalupy, kde bylo osazenstvo ubytováno, jsou však z Moravské boudy ve Špindlerově Mlýně. Lyžařský vlek, kde Viki Cabadaj nabral Radka Převrátila, a kde se předbíhalo ve frontě, je předchůdcem současné sedačkové lanovky na Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou.

Pohoří YDYKSEB

Vybavíte-li si film „S tebou mě baví svět“, a název pohoří „YDYKSEB“, což jsou pozpátku Beskydy, se ve skutečnosti nenatáčel v Beskydech, ale převážně opět v Krkonoších. Slavná chalupa Apalucha dnes stále stojí na Zlatém návrší mezi Pecí pod Sněžkou a Dolním Dvorem.

Tato místa, která provázela a provází dodnes jedny z nejúspěšnějších filmových komedií, si můžete prohlédnout s pronajatým vozem z půjčovny aut v Praze, která poskytuje vozy po celý rok. Můžete si v Krkonoších zajistit ubytování, a Apaluchu nebo chatu, kde se v odpočinkový den na lehátkách slunila krásná Veronika Freimanová, si prohlédnete a osaháte a připomenete si ty vzácné okamžiky, kdy tu kameraman snímal záběry podle klapky a pokynů režisérů. A možná se vám vybaví i herci, kteří už bohužel nejsou mezi námi.