Menu

Sen, touha a realita

0 Comment


Pokud je člověk spokojený v tom, co dělá nebo jakým způsobem žije, tak ho to moc ani neláká k tomu, aby provedl nějaké změny ve svém životě. Jakmile se situace změní, pak začíná o dané věci snít, což logickým způsobem přejde v touhu a ta dokáže vést až k realizaci prvotního snu. Úplně tak je to i s bydlením. Nejprve jsme spokojeni u rodičů, ovšem sen, který vede k určité svobodě, nás posunul dál. Sice ne do vlastního bydlení, ale odstřižení z rodičovského dozoru. Svoboda, která ovšem přináší i mnoho dalších nástrah. Utrácení, rozhodování a ne zrovna dobré, často vede i do finančních pastí, které si samozřejmě svoji daň vyberou mnohem později, až my to budeme nejméně potřebovat.

vila

Touha nemusí skončit tou vysněnou realitou

Bohužel v mládí jsme udělali mnoho nerozvážných chyb a z některých jsme si mohli odnést ponaučení. Když přijde doba, kdy chceme založit vlastní rodinu, pak se často rozhodujeme, jak to provedeme s bydlením. Ne každý je typ, že by zrovna hned stavěl dům nebo si ho rovnou zakoupil. Někomu bude stačit vlastní byt nebo se spokojí i s pronájmem, pokud to nebude příliš drahé, což je běžné u některých soukromých pronajímatelů. Ovšem rodinný dům s garáží a vekou zahradou zůstává asi na první příčce společných snů o bydlení. A také rozhodující je dostupnost školek, škol, zdravotnického zařízení atd. Bohužel ne každý dosáhne na tuto realitu. Překážkou může být více věcí.

  1. Záznam v registru dlužníků – ten je nejčastějším důvodem. Je pravdou, že zpoždění nějaké splátky jsme nemuseli vzít až tak vážně, vždyť jsme to nakonec přece jen zaplatili. Co jsme nevzali my vážně, tak systém ano.
  2. Špatná bonita – nepatříme mezi zrovna vzorné klienty, banka se nám odplatí.
  3. Posuzování neodpovídá tabulkám. Posuzuje se skutečně mnoho údajů, příjmy, výdaje, dlužné částky a mnohé další.

zoufalost
Banka nebude ta, která by se dále podílela na naší touze bydlet ve svém vlastním objektu. Co neposkytnou banky, zajistí nebankovní hypotéky. Tudíž není třeba sedět s hlavou v klíně, je čas jednat. Život plyne jako voda, tak není rozhodně na místě s ním plýtvat, ale naopak začít jednat a vyhnat konečně všechny strašáky pryč. Na všechno je totiž řešení.