Menu

Tipy, které uplatníte při zařizování studentského pokoje

0 Comment


Rozhodně není pochyb o tom, že prostředí, ve kterém se náš dospívající student připravuje do školy, je nesmírně důležité. Existuje však několik nepsaných pravidel, možná zásad, které do jisté míry pomáhají k lepšímu soustředění a lepšímu plnění každodenních studentských povinností. Víte, které to konkrétně jsou? Pokud ne, více se o nich dozvíte právě v tomto článku. Zařizování studentského pokoje pak pro vás bude doslova hrou.

studentský poko

Jak správně vymezit prostor?

Stejně jako i v jiných místnostech při zařizování interiéru se musíme nejprve prokousat samotnou dispozicí, která mnohdy přináší řadu úskalí a je potřeba na ně myslet už při samotné návrhu. Pokud vybíráte nábytek do dětského pokoje, zaměřte se právě na ten modelový ve stylu stavebnice, k němuž můžete v průběhu let jednotlivé kusy nábytku přidávat nebo naopak je odebírat. Nábytek tak poroste společně s dítětem. Výjimkou může být šatní skříň, která v případě dobrého výběru poslouží dítěti řadu let. Skříně na míru tak mohou být ideální variantou, která dětem nabídne dostatek prostoru pro uložení hraček a oblečení, později třeba knížek a školních učebnic.

Psací stůl jako nejdůležitější prvek v celém v pokoji?

Rozhodně není od věci připomenout, že nejvýznamnější prvek v celém prostoru je kvalitní psací stůl. Jeho základ by měla tvořit pracovní deska o hloubce minimálně 55 cm. Ta totiž poskytuje dostatečný prostor pro počítač a klávesnici.

holčičí království

K psacím stolu samozřejmě patří pracovní židle. Pracovní kout umisťujeme vždy v blízkosti přirozeného osvětlení, aby mělo dítě dostatek světlá na čtení a k studiu. Pokud taková varianta není možná, věnujte zvýšenou pozornost výběru kvalitního umělého osvětlení. To však v žádném případě nikdy nenahradí to přirozené.

Židle vybíráme tak, aby dítě pohodlně dosáhlo nohama na zem. V případě, kdy se výška vaší ratolesti ještě stále mění, ideální variantou je polohovací židle.