Menu

Vybíráme květiny do bytu

0 Comment


Jakkoli je personál prodejen proškolen, není od věci si dopátrat informace, o tom, která květina se kam hodí. Pokud patříme mezi začátečníky a nemáme doposud s pěstováním žádné zkušenosti, pak volíme nenáročné květiny. Zohlednit však musíme také to, na jakou světovou stranu máme situovaná okna a kolik světla v místnosti máme. Zamyslet před pořízením květiny se také musíme kam ji umístíme. Jsou druhy, které například nesnesou přímé sluneční paprsky a vyhovuje jim stín, proto nejsou vhodné na parapet. Některé druhy vyžadují velkou vzdušnou vlhkost a jiné potřebují dostatek místa a prostoru.
kvetoucí orchidej
Ne každá květina má ráda zalévání
Pořídili jsme si květinu a v rámci péče se rozhodneme kolem ní běhat a starat se o ni. Ovšem pozor, jsou druhy květin, které stačí zalít jednou za čas, nebo mají období kdy se nemají zalévat vůbec.
pokojové rostliny a láhev
Květináče a substráty
Jsou květiny, které nesnášejí přesazování, ale většina z květin to naopak miluje a lépe tak rostou. Opět je to o tom, zjistit si dostatek informací předem. Jsou květiny, které bychom neměli raději přesazovat, protože by to mohlo být důvodem k jejich úhynu. Samozřejmostí tak i tak by mělo být pořízení substrátu pro květiny. Některé květiny sice nemají rádi přesazování, ale když jim přisypeme jednou za čas trochu substrátu, nebudou nic namítat, naopak. Většina rostlin si časem vyčerpá ze substrátu živiny, proto když nepřesazujeme můžeme alespoň vyměnit vrchní polovinu substrátu za novou.
růžovozelená květina
I květiny milují sprchování
Na rostliny padá prach, a proto je vhodné je čas od času osprchovat vlažnou vodu. Při studené by totiž mohly utrpět šok, stejně tak jako při horké vodě. Je to přirozené a důležité, protože když rostliny vytrhneme z jejich přirozeného stanoviště venku kde by je omýval déšť musíme jim to čas od času vynahradit. Opět však záleží na druhu květiny. Nějakým druhům postačí, když je otřeme vlhkým hadříkem.