Menu

Jak vybrat správný písek do filtrace

0 Comment


Na mnoha zahradách, ať už u rodinných domků či chat a chalup, najdeme větší či menší bazén. A je to pochopitelné, koneckonců snad každý se chce v horkém letním dni ponořit do chladivé, osvěžující vody, avšak jen málokdo se chce tlačit s ostatními lidmi na veřejných koupalištích.

Ovšem mít vlastní bazén není jen tak. Nelze čekat, že nám voda bez jakékoliv péče vydrží čistá a v dobré kvalitě po celou sezónu. V podstatě totiž jde o prakticky nikdy nekončící boj s řasami a sinicemi, stejně jako napadanými nečistotami, jako je listí, větve, ale i například hmyz či drobní hlodavci.

bazen7

Abychom tedy udrželi vodu v přijatelné kvalitě, je zapotřebí se o ni starat. Často se používají nejrůznější chemické prostředky, které mají růstu řas zabránit, stejně jako klasická síťka, kterou vylovíme plovoucí nečistoty.

Avšak zdaleka tím nejběžnějším způsobem, kterým čistíme vodu, je použití filtračních zařízení. Nejčastěji se pak používá to pískové. A není divu, koneckonců má v současné době nejlepší poměr ceny a účinnosti. Navíc vydrží pracovat skutečně dlouho.

bazen6

To ale neznamená, že se jeho kapacita nevyčerpá. I zde je totiž potřeba čas od času písek vyměnit, jinak postupem času svou filtrační schopnost ztratí. To se může zdát jako jednoduchý úkol, avšak je nutné mít na paměti, že ne každý druh je vhodný jako písek do filtrace https://www.chlorito.cz/pisek-do-piskovych-filtru.

Stačí se jen zamyslet, jaké různé druhy písku máme. Obvykle se liší především velikostí svých zrn. A my v tomto případě chceme, aby byla co nejmenší. Hledáme tedy co nejjemnější písek, neboť právě zde budou mezery mezi jednotlivými zrnky, kde se zachytávají nečistoty, nejmenší. A tím pádem zachytí i nejmenší nečistoty.

Samozřejmě se nevyplatí si jej za tímto účelem dovážet například ze Sahary. Avšak rozhodně není od věci projít si nabídku a vybrat ten, který se vám bude zdát nejvhodnější. Tak totiž zlepšíte výkon svého filtračního zařízení, což rozhodně není na škodu.