Menu

Které výhody klimatizací jsou nejvýznamnější

0 CommentPořádně se vyspíte – když klimatizace v Olomouci https://www.sunus.cz/klimatizace ochladí vzduch v místnosti v průběhu dne, je to samozřejmě příjemné, ale mnohem lépe se tomu čelí právě době, kdy jsme v bdělém stavu. Jakmile se však chystáme ke spánku, a místnost nestačila kvůli vedru vychladnout, přičemž teplota se tu stále drží na nějakých 27 stupních Celsia (zejména v průběhu tzv. tropických nocí), může se stát, že se pořádně nevyspíme. Druhý den znovu čelit tropickému vedru v takovém stavu oslabeného organismu je velmi nepříjemné, ale i nebezpečné, protože můžeme zkolabovat. Může nás také snáze zastihnout úpal, tedy přehřátí organismu.

vnitřní jednotka klimatizace

Prevence před infarktem a cévní mozkovou příhodou – lidé náchylní k srdečně cévním chorobám by se měli vyvarovat zvýšené tělesné námahy, tato varování slýcháváme i od meteorologů. Jak to ale udělat konkrétně? Nejlépe pořízením klimatizace, protože svléknout z kůže se už nemůžeme, a chladit se celý den ve vaně či ve sprše je téměř nereálné, a také poměrně nezdravé.

vnější jednotka klimatizace

V bytě jsou děti a senioři – letním vedrům hůře čelí malé děti a lidé v seniorském věku, ti by měli být před horkem chráněni klimatizací především. Klimatizované by měly být zejména domy s pečovatelskou službou, jesle, školky a školy a také byty, kde se tyto osoby vyskytují. V praxi tomu tak samozřejmě není, ale vše je jen otázkou lidské vůle, zda klimatizovaný vzduch dopřejeme těm, kteří si to sami nemohou zařídit.

V bytě jsou zvířata – některá zvířata celkem dobře zvládají vyšší teploty vzduchu, například kočky, ale mnoho zvířecích druhů v letním vedru velmi trpí, a ani kočky nevydrží opravdové extrémy. Týká se to např. králíků, křečků, morčat, exotického ptactva, a v případě, že nemáme chladicí systém, tak i některých akvarijních ryb. Pamatujte tedy i na vaše domácí miláčky, abyste jim poskytli důstojné životní podmínky.