Menu

Letní trable na zahradě

0 CommentLéto na zahradě je sen, sluníčko svítí, voní čerstvě posečená tráva a je teplo. Na zahradě nás ale můžou potkat i drobné problémy, které je v létě potřeba řešit. Některé jsou menší, některé horší ale většinou nám mohou léto mírně znepříjemnit.

květiny

1. Hmyz

Někomu hmyz nevadí, někdo jej má velice rád. Na zahradě se vám může objevit sršní hnízdo, včelí úl nebo vosí hnízdo a budete potřebovat odbornou pomoc, abyste se jej zbavili. Hubení vosího hnízda určitě nechte na odbornících, kteří provedou práci odborně za vás. Včelí úl je dobré nahlásit okolním včelařům, kteří si mohou včelky odborně stáhnout k sobě a tím se jich zbavíte, aniž byste jim ublížili.

Na zahradě se často rozmnoží třeba i mravenci, tam je nejjednodušší použít úplně základní jed, který vám pomůže se jich zbavit.

2. Rezavá tráva

Pokud chcete mít krásný anglický trávník i v létě pak vám nezbývá nic jiného než jej pravidelně zalévat. Spotřebujete spoustu vody a ve výsledku vám to může být k ničemu, protože to nemusí stačit. Pokud vám nevadí delší tráva, pak se s anglickým trávníkem neotravujte a spíše ji nechte růst, čímž v krajině zadržíte vodu a trávník vám nebude reznout. Zároveň vám poděkuje i hmyz, který rád využije vaše květiny a trávy.

luční kvítí

3. Nedostatek stínu

Pokud nemáte v zahradě vzrostlé stromy, které by vám zahradu stínily pak v létě můžete mít v zahradě velký problém s vedrem. Ani altánek nebo pergola nemusí být zárukou toho, že vám nebude horko. Na zahradě vám nejlepší stín zajistí právě stromy a keře, které ochlazují vzduch a zadržují v okolí vodu. Pod stromy navíc funguje přírodní klimatizace, která vám zajistí přírodní příjemné klima, které vám zpříjemní chvíle strávené na zahradě.

Ať máte zahradu malou nebo velkou, v létě se opravdu hodí. Užijte si chvíle strávené ve stínu rostlin na zahradě, která jako by byla vašim snem.