Menu

I na benzínu se dá ušetřit

0 Comment


Při dnešních enormně vysokých cenách benzínu raději kolikrát zůstáváme doma, než abychom jeli třeba s dětmi někam na výlet, protože nás vyloženě děsí představa, kolik nás zas jen ta cesta bude zase stát peněz. Ale víte, že i tohle můžete jednoduše ovlivnit? Stačí jen se pořádně o Vaše vozidlo starat a správně zvolit styl Vaši jízdy. A úspora hned několika tisíc ročně je na světě! No, kdo z nás by to nebral, viďte?

benzínka

Na co je třeba dát si velký pozor při řízení?

Otáčky motoru – musíme je stále udržovat v rozmezí 2.000 až 2.500 za minutu, a to u každého stupně převodu stejně.
Plynový pedál – když se rozjíždíte, sešlápněte plyn s citem. Čím rychleji jej totiž sešlápnete, tím více benzínu spálíte. Vždyť rozjet se můžete přece i klidně.
Plynulá jízda – předvídejte, co se děje před Vámi při Vaší cestě a snažte se vyvarovat klasické jízdě brzda – plyn. Nedobržďujte červenou těsně před semaforem, zpomalte již předem. Takhle spálíte mnohem více paliva, než byste chtěli. A to úplně zbytečně.

čerpadlo

Na co pořád brzdit – když nemusíte, nebrzděte! Pokud stačí sundat nohu z plynu a tím snížit svou rychlost, udělejte to. Ušetříte další cenné kapky benzínu.
Tlak v pneumatikách – hodně důležitý aspekt pro úsporu Vašich pohonných hmot. Pokud jsou pneumatiky podhuštěné, spotřeba benzínu je vyšší dokonce až o 10 procent! Pneumatiky můžete zkontrolovat a dofoukat na každé benzinové pumpě.

tankování

Nepřetěžujte Váš vůz – je obecně známo, že čím víc je auto těžké, tím víc „žere“. Takže pokud rádi jezdíte například s náloží cihel v kufru, raději obměňte své zvyky, uleví to Vám i Vaší peněžence.
Nezapomínejte také na pravidelnou kontrolu hladiny benzínu ve Vašem autě. Časté dojíždění benzínu do poslední kapky škodí motoru a Vašemu autu celkově. Tak raději pořádně dbejte o svého miláčka a on Vám to jistě rád vrátí.