Menu

Jet na dovolenou s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst?

0 Comment


Cestovní kancelář najdete v každém menším městě a nabídky zájezdů najdete jak na jejich stránkách, tak i v kanceláři. Je dobré využít služeb cestovky, nebo raději jet na vlastní pěst a ignorovat nabídky cestovních kanceláří? Obě varianty mají něco do sebe, každá pro někoho jiného.

plachetnice na moři

Prvně si rozmyslete, kam vlastně chcete je. Jsou místa, kam vás vyjde levněji a rychleji vycestovat s cestovní kanceláří, jiná místa vás vyjdou levněji, pokud vyrazíte bez ní. Třeba Egypt, s All inklusive vás vyjde levněji s cestovní kanceláří, která vám vše zařídí a zároveň vás to vyjde nejspíše i levněji než, když byste si pobyt zařizovali sami. Pokud chcete jet třeba trekovat na Bali, pak je lepší si jet po své vlastní ose, bez toho, aby vám do vašeho pohybu po ostrově někdo kecal. Takže jako první si pořádně určete směr vašich cest a dle toho se teprve rozhodujte, zda sami nebo s cestovní kanceláří.

Další, co si musíte určit, je čas, kdy chcete jet. Pokud chcete zařídit dovolenou na poslední chvíli, pak je lepší jet s cestovní kanceláří. Individuální plánování na poslední chvíli není úplně ideální a vyšlo by vás dráže než dovolená s cestovkou.
modrý sluneční klobouk

Pokud chcete mít věci ve svých rukách a rádi plánujete svůj volný čas, pak je ideální vyrazit na dovolenou bez cestovní kanceláře. Další výhodou je, že pokud se vám nebude na daném místě líbit, prostě si pronajmete auto a přestěhujete se o kousek dál. Musíte si ale sami vysledovat ceny letenek a hotelů, tak aby vás dovolená nevyšla přehnaně draho. Pokud neumíte žádný cizí jazyk, bude pro vás naopak vhodnější cestovní kancelář s delegátem. Nevěřte tomu, že vás individuální cestování vyjde vždy levněji, než cestování s kanceláří ale rozhodně vám poskytne volnost na vaší dovolené. Musíte si ale sami hlídat určité věci, které by za nás jinak hlídala delegátka či agentka kanceláře.